НЕ ЗАГАСИТИ ПАМ’ЯТІ ВОГОНЬ
29 травня 2023 року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні.
8 травня ми вшановуємо подвиг українського народу, його вагомий внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлюємо повагу усім борцям проти нацизму, увічнюємо пам’ять про загиблих воїнів та жертв війни.
Нині Україна знову воює з агресором. Сьогодні онуки та правнуки учасників Другої світової війни захищають рідну землю, боронять своє право обирати майбутнє.
« Не загасити пам’яті вогонь…», «Пам’ятаймо заради майбутнього», «Згадуємо. Пам’ятаємо. Бережемо.», «Україна у Другій світовій війні», «Я буду пам’ятати завжди» - години пам’яті, інформаційні хвилинки, історичні екскурси, що пройшли в гімназії з нагоди Дня пам’яті та перемоги у Другій світовій війні.
Вічна пам’ять кожному, хто боровся з нацизмом, та жертвам Другої світової війни. Слава Героям, які захищають Україну сьогодні!
МИ СВЯТО ШАНУЄМО ПАМ'ЯТЬ УСІХ,
Хто власним життям нашу юність зберіг,
Хто впав за свободу у грізну годину,
За землю священну, за Україну!
Джури роїв "Вовкулаки", "Джмелі", "Яструби" Куреня імені Андрія Івашка Кролевецької гімназії №1 взяли участь в акції "МАК ПАМ'ЯТІ: ЗГАДУЄМО, ПАМ'ЯТАЄМО, БЕРЕЖЕМО!"
ПАМ’ЯТАЙМО ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО!
8 травня, у День пам’яті та перемоги у Другій світовій війні 1939–1945 років, відбулася онлайн-зустріч здобувачів освіти 7-А класу із науковим співробітником Кролевецького краєзнавчого музею Олегом Пластуном.
Під час історичного екскурсу вивчали історію участі українців у Другій світовій за допомогою різноманітних історичних джерел, звертались до сайту Українського інституту національної пам’яті, присвяченого Другій світовій війні. Учні були активними слухачами та ставили фахівцю цікаві тематичні запитання. Вшанували пам’ять про загиблих воїнів і жертв найкривавішої і найжорстокішої в історії людства війни.
Семикласники також познайомилися із просвітницьким відеопроєктом «Війна і міф», створеним УІНП. Даний відеопродукт відтворює об’єктивну, науково вивірену інформацію про Другу світову війну й сприяє відновленню та збереженню національної пам’яті Українського народу, популяризує історію України та спростовує радянські й російські міфи, пов’язані з подіями вказаного історичного періоду.
Дякуємо співробітнику музею за цікавий та змістовний захід.